ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty6/12/2018, 23:04

ESN напиша:
Чекај малку,и Цеца е ставен да може да се купува?

Да, но полу-автоматска секако. Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty7/12/2018, 00:21

Другар MG42,M53,М24-47,М95
Кога видов дека овие ствари ги имаат,само затворив очи и веднаш се замислувам дека живеам во Словенија Laughing Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty27/5/2019, 01:21


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty27/6/2019, 16:22


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JovankrofiБрој на мислења : 1

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty28/6/2019, 14:27

М70ските се супер оружје сила на калашников прецизност на емките Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty30/6/2019, 17:08

Jovankrofi напиша:
М70ските се супер оружје сила на калашников прецизност на емките Very Happy

Izjavava e pogresna na tolku mnogu nacini...

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty23/12/2019, 18:14


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 37 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)
Вратете се на почетокот 
Страна 37 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: