ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyЧет 5 Jул - 14:27

Лоша комбинација,уље за чистење + ситен „морски“ песок,тиња
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1215

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyСре 28 Ное - 13:20

М92 со ред дот нишан Twisted Evil
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 46796581_2242429069125227_8649537545383706624_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fskp1-1

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 219

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyСре 28 Ное - 16:18

Монтиран е на пикатини шина која е заштрафена на поклопецот. Се нарачуваат од интернет за ефтино мислам околу 15$(не ме фаќај за збор).
Проблем е што кај нас не е дозволено бушење на било кој дел од службеното оружје.

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyСре 28 Ное - 16:38

Еве една опција каде не е потрбно бушење или било каква механичка промена на пушката (пишав одамна за еден сличен систем но кој ќе го бара).

Иако, совршено знам дека ниту ова не би поминало кај нас. Smile______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyСре 28 Ное - 16:41


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 219

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyСре 28 Ное - 17:00

Ама дали испорачуват надвор од USA

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyСре 28 Ное - 17:19

Не знам, пушти им една порука на fb...

https://www.facebook.com/Midwest-Industries-Inc-173381586063668/?rc=p

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyЧет 6 Дек - 19:40

Дел од понудата која може да се најде на пазарот во Словенија. Тоа е тоа дечки.
https://www.facebook.com/REBEC-doo-911675892180166/


Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Urg15nA
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 QzrjH7l
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 4CvOLwW
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 WU3yRqd
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 L08gaTo

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1215

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyЧет 6 Дек - 21:35

Чекај малку,и Цеца е ставен да може да се купува?

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1215

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 EmptyЧет 6 Дек - 21:57

Бреееј,видов се што продаваат,толку се селам јас за Словенија Laughing

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 36 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)
Вратете се на почетокот 
Страна 36 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: