ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty7/5/2017, 14:21

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Jov_8370_1_1494088515

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Jov_9177_1_1494088523
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty15/5/2017, 00:34

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty9/9/2017, 16:50


Босанецов е тачка првокласна, али има добар избор на оружје на каналов, и тоа full auto. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty26/12/2017, 16:59

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty9/3/2018, 01:40

Југословенски „калашников“: Копија на легендата или легендарна копија?
https://mk.rbth.com/science/80555-jugoslovenski-kalashnikov-legendarna-kopija

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty11/5/2018, 12:40
И ние имавме илјадници парчиња од М48-циве, но и тие отидоа преку барата за пошто-зашто.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty5/7/2018, 14:26

Saudi-backed Yemeni forces received newly-purchased Serbian assault rifles
https://defence-blog.com/army/saudi-backed-yemeni-forces-received-newly-purchased-serbian-assault-rifles.html

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 BbmjPMR
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty5/7/2018, 14:51

Џабе, Хутиве ги имаат исплескано и заробија некоја количина од истите... сигурен сум дека бројот само ќе се зголемува. Smile
Негде после 11-та минута може да се видат меѓу заробеното оружје, башка и неколку комада М84 митролези, како и М93 "Црна стрела".


!!!!! А да, на клипов има изрешетани и изгорени тела... така да оние со послаб стомак нека не кликаат play. Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty5/7/2018, 16:16

Me чуди само она на горнана слика,дали е рѓа или песок во устата на цефката,знам дека М70 нема хромирана цефка и ако не ја чистиш на време цела фаѓа рѓа и кочи,една од маните на М70
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty5/7/2018, 16:22

Мислам дека е песок, со оглед каква е површината долу.... ситен е како брашно. Одложија ја долу на 5 минути, ќе ја кренеш со пола кило песок. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 35 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: