ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 33, 34, 35
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9814

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    7/5/2017, 14:21Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9814

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    15/5/2017, 00:34

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    9/9/2017, 16:50


Босанецов е тачка првокласна, али има добар избор на оружје на каналов, и тоа full auto. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9814

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    26/12/2017, 16:59

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    9/3/2018, 01:40

Југословенски „калашников“: Копија на легендата или легендарна копија?
https://mk.rbth.com/science/80555-jugoslovenski-kalashnikov-legendarna-kopija

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    11/5/2018, 12:40
И ние имавме илјадници парчиња од М48-циве, но и тие отидоа преку барата за пошто-зашто.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    

Вратете се на почетокот Go down
 
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 35Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 33, 34, 35

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: