ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    11/1/2017, 16:47

Генерал напиша:
Застава М2010Slbo , bace ne gi otvara slikiva kaj mene.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    11/1/2017, 17:10

Кај мене е ОК.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    17/3/2017, 14:33

Словенска модификација на М70АБ2._________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    13/4/2017, 11:01


_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    13/4/2017, 12:43

Зоки ова ќе да е или АК-74 или АК-103.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    13/4/2017, 17:25

Alvar напиша:
Зоки ова ќе да е или АК-74 или АК-103.
Me buni rakofat i nishanov ko SOVA da e.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    13/4/2017, 18:06

Нишанот е на ITL, т.е. Elbit. Истата фотка ја има и на нивниот сајт.

http://elbitsystems.com/product/night-vision-thermal-2/

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    13/4/2017, 23:53

Alvar напиша:
Нишанот е на ITL, т.е. Elbit. Истата фотка ја има и на нивниот сајт.

http://elbitsystems.com/product/night-vision-thermal-2/
Epten Buf
Jaka utka.Napraviv.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    20/4/2017, 17:34


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    20/4/2017, 17:35
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    

Вратете се на почетокот Go down
 
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)
Вратете се на почетокот 
Страна 34 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: