ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty11/1/2017, 16:47

Генерал напиша:
Застава М2010

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Pmxq3IEgj

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Pnv3SqBAj

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 PoYC4mJhj

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 PnuYGuj1j

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 PoUOMJYJj

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Pm1cLdHyj

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 PmUeVHfLj

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 PmAaBY8Pj

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Pl2o7VpWj

Slbo , bace ne gi otvara slikiva kaj mene.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty11/1/2017, 17:10

Кај мене е ОК.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty17/3/2017, 14:33

Словенска модификација на М70АБ2.

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 ZARihNN
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 AZTnfnj

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty13/4/2017, 11:01

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 10885590_712624752187142_7744688949599604213_n

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty13/4/2017, 12:43

Зоки ова ќе да е или АК-74 или АК-103.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty13/4/2017, 17:25

Alvar напиша:
Зоки ова ќе да е или АК-74 или АК-103.
Me buni rakofat i nishanov ko SOVA da e.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty13/4/2017, 18:06

Нишанот е на ITL, т.е. Elbit. Истата фотка ја има и на нивниот сајт.

http://elbitsystems.com/product/night-vision-thermal-2/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty13/4/2017, 23:53

Alvar напиша:
Нишанот е на ITL, т.е. Elbit. Истата фотка ја има и на нивниот сајт.

http://elbitsystems.com/product/night-vision-thermal-2/
Epten Buf
Jaka utka.Napraviv.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty20/4/2017, 17:34


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty20/4/2017, 17:35
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 34 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)
Вратете се на почетокот 
Страна 34 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: