ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    26/12/2015, 20:07

MISFIT напиша:
Постои ли во Застава пушка што користи калибар 5.45мм?

Нема таква.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    20/2/2016, 10:31

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    20/2/2016, 10:33

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    20/2/2016, 22:31

Втората слика од претпоследниот пост... Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    26/6/2016, 14:24

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    20/7/2016, 22:17


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    5/9/2016, 22:32

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Predator1990Број на мислења : 7

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    6/9/2016, 21:30

На Застава им треба комплетно обновување на производството на CNC машините и алатите со нова технологија. Со вакво производство како да застанале со времето, пред 40 години.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    3/10/2016, 14:51

Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    11/1/2017, 12:11

Застава М2010
_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    

Вратете се на почетокот Go down
 
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)
Вратете се на почетокот 
Страна 33 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: