ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    22/12/2015, 13:03

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    22/12/2015, 13:19

Иначе според мене најдобро решење за кундакт на АК...

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    22/12/2015, 19:03

И јас мислам така! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    23/12/2015, 19:39


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    23/12/2015, 21:11

5.56mm оди со Калашников? М21 слушам не била била најпопуларна делумно ради калибарот... Знам дека со 7.62 има најмалку дефекти, со 5.56 се губи таа предност... Инаку пушката како пушка многу ми се свиѓа Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    23/12/2015, 22:08

Не е до 5.56 проблемот,србите М21 непотребно ја искомплицираа,да го задржеа истиот систем како М90 ке беше подобро решение,на поновите варијанти АБС и СБС го вратија истиот проверен концепт како кај АК оружјата
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    24/12/2015, 13:58

Јас па незнаев дека има некои поголеми промени освен кочницата што е додадена од левата страна...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    24/12/2015, 15:06

Во принципт системот на работа е ист,aма...
https://www.ar15.com/mobile/topic.html?b=4&f=89&t=145368
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    24/12/2015, 23:26

Одлична можност за модернизација на нашето стандарно пешадиско воружување...

Arex AKB15Браво за словенциве,китов ке растура на америчкиот пазар
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    26/12/2015, 19:39

Постои ли во Застава пушка што користи калибар 5.45мм?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    

Вратете се на почетокот Go down
 
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)
Вратете се на почетокот 
Страна 32 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: