ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 22 ... 39  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty6/11/2012, 21:50

No problemo. Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty6/11/2012, 22:13

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Hk_Custom_Fan_Wallpaper_by_MikeGTS
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty6/11/2012, 22:29

Eдно време се шушкаше дека G36-ката е на листата со желби на АРМ.. наводно им се допаѓала на војниците кој имале прилика да ја пробаат.
Па потоа се говореше дека стандардна пушка на АРМ ќе биде М4-ката... но одамна веќе немам чуено нешто ново на ова поле.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty6/11/2012, 23:23

Дали на МАФ или тука, некој рече дека наводно нашите ја пробале, али не им била згодна за користење поради повисоката позиција на оптичкиот нишан... Rolling Eyes и наводно не биле задоволни.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty6/11/2012, 23:52

Мене така ми кажа еден припадник на пСО кога беше техничкиот збор. Можеби не им лежи како оружје за специјални операции.
Но друг муабет чув пред година, година и кусур. Дека како трупна пушка била добро решение и им се допаѓала.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty14/11/2012, 10:16

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 227467-Berserker
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty14/11/2012, 11:19

Shvabo ti e zakon.
Plus vo energetski smisol e popotetna od m4, po dollga cevka ( poligonalna) podobra iskoritenost i po mene pogolem domet!!1
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty14/11/2012, 11:29

Ова ми личи на airsoft пушка. scratch

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty14/11/2012, 17:31

Незнам брат дали е ерсофт.. scratch

Инаку Зоки, и јас мислам дека е попотентна од М4. Инаку на изглед една од најубавите.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty14/11/2012, 17:32

Frogfoot напиша:
Незнам брат дали е ерсофт.. scratch

Инаку Зоки, и јас мислам дека е попотентна од М4. Инаку на изглед една од најубавите.
х 2 ziveli
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 22 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: