ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 39  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty29/10/2012, 23:35

Momak od Gjorce напиша:
Да се паметни овие нашиве,па да ги стегнат некулте наши Г-3 вака,би биле одлични за пешадиски снајпер на Волците...ама тоа е што е...како замена за М-76 или СВД,е сеа незнам дали волците ги користат овие снајпери...

Користат и СВД и М76. Инаку да, прилично лесно може постоечките Г3-ки да се доведат до ваква пушка како оваа погоре.

Башка, може треба да си ги бараме ветените Г-3-ки од Германија, со оглед дека они веќе ја воведоа во употреба новата HK G28DMR.
http://www.heckler-koch.com/en/military/products/precision-rifles/g28/g28/overview.html

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 4wvfJ

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Tp5aa

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Hwa0V

______________________
Si vis pacem, para bellum


Последната промена е направена од Alvar на 29/10/2012, 23:43. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty29/10/2012, 23:40

Прашање е дали Г3 би бил достојна замена за СВД или М76, што се однесува до далечината на која се ефективни.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty29/10/2012, 23:40

Cool Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 527480_10151052101146362_595276589_n
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty30/10/2012, 09:29

Frogfoot напиша:
Прашање е дали Г3 би бил достојна замена за СВД или М76, што се однесува до далечината на која се ефективни.

Во поглед на прецизност првите 2 може вода да му носат ( полигонално глодана цевга особено серијат аСГ1А5 снајпер гевер е кратенката)
Во поглед на балистички потенцијал на зрното малку е по анемичен ( 7.62 х 51 наспроти 7.62 х 54 , или пак 7.9 х 57)

Алвар дефинитивно треба да се побара од германците и оптикта што ја витија на покоен Кљусев кој ја исколеничи цела работа.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty6/11/2012, 21:17

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 148156_10151063975906362_1143384730_n
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty6/11/2012, 21:37

Frogfoot напиша:
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 148156_10151063975906362_1143384730_n

Ми се допаѓа само не го разбирам делот со затворачот - рачката на затворачот е како да е во задна положба!?? scratch scratch Тогаш како се репетира??? lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty6/11/2012, 21:40

Тоа што изгледа на затворач е всушност дефлектор на празните чаури.
G36-ката се репетира со онаа полуга под пикатини шината. Истата напред има колено и може да се користи и од десна и од лева страна.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty6/11/2012, 21:42

Alvar напиша:
Тоа што изгледа на затворач е всушност дефлектор на празните чаури.
G36-ката се репетира со онаа полуга под пикатини шината. Истата напред има колено и може да се користи и од десна и од лева страна.

Оооо види чудо... affraid А јас се мислев за модерен воин... ц ц ц lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty6/11/2012, 21:45

1:45 на првото видео.


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty6/11/2012, 21:49

Благодарам Алвар. Не за џабе нашиот народ вели: Човек учи додека е жив Smile

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 39Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: