ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 39  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty13/10/2012, 02:37


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty13/10/2012, 10:39

Alvar напиша:

првите 2 многу тивки, невообичаено тивки.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty21/10/2012, 17:21HK416A5, АП со кој HK учествува во тендерот/тестирањата за новиот карабин кој ќе ја замени М16/М4-ката.
Исто така со оваа пушка учествуваат и на тестирањата на француската армија, која планира да ја замени FA MAS.Модифициран НК417 во 7.62х51mm NATO, кој е наменет за германските единици во Авганистан, каде 5.56х45mm се покажа прилично анемичен за дистанцата на кои вообичаено се водат битките.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty23/10/2012, 14:55

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 JEEbj

M27 IAR

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty23/10/2012, 15:26

Alvar напиша:


HK416A5, АП со кој HK учествува во тендерот/тестирањата за новиот карабин кој ќе ја замени М16/М4-ката.
Исто така со оваа пушка учествуваат и на тестирањата на француската армија, која планира да ја замени FA MAS.Модифициран НК417 во 7.62х51mm NATO, кој е наменет за германските единици во Авганистан, каде 5.56х45mm се покажа прилично анемичен за дистанцата на кои вообичаено се водат битките.

Овие две не се модуларни пушки, како SCAR-от така?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty23/10/2012, 15:28

Не се.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty29/10/2012, 22:46

HK G3DMR

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 XZ6Lu

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty29/10/2012, 22:58

мега микс , дезигнајтет Марксман + клоус комабат ?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty29/10/2012, 23:32

Да се паметни овие нашиве,па да ги стегнат некулте наши Г-3 вака,би биле одлични за пешадиски снајпер на Волците...ама тоа е што е...како замена за М-76 или СВД,е сеа незнам дали волците ги користат овие снајпери...


Последната промена е направена од Momak od Gjorce на 29/10/2012, 23:34. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty29/10/2012, 23:33

Зоран напиша:
мега микс , дезигнајтет Марксман + клоус комабат ?
DMR пред се, CQB за не дај боже. Ако дојде зорт, тогаш може и со кундак и бајонет. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 39Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: