ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 28 ... 39  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty17/11/2013, 14:18

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 TwgC6I3

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty17/11/2013, 14:57

Ау...417 Twisted Evil 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty17/11/2013, 15:50

Јесте да. Добра комбинација со Elcan Specter DR 1-4x... плус FN Minimi Para. Twisted Evil 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty4/12/2013, 13:08

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 KHWRGr0

HK G36 + HK G28.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty4/12/2013, 13:11

Alvar напиша:
Јесте да. Добра комбинација со Elcan Specter DR 1-4x... плус FN Minimi Para. Twisted Evil 
Koja bagra se i ednite i drugite.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty4/12/2013, 13:20

Не те разбрав, на кој мислиш?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty4/12/2013, 13:42

Alvar напиша:
Не те разбрав, на кој мислиш?
Па како го срочив прашањето не ни чудо што не ме разбирате!
Very Happy 
На горнатаслика кој се и кој се на долната слика.
Чуднио униформи бар за мене?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty4/12/2013, 16:00

Аааааа.... па стаи прашалник бе Зоки, ја мислев ги кудиш. Laughing 
Горе се французи, доле се шваби во Авганистан.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty4/12/2013, 16:09

Инаку французиве носат Arktis Tundra камуфлажа, специјално дизајнирана за планинските (алпски) единици.
Германциве ја носат стандардната пустинска Flecktarn униформа.

Еве неколку фотки плус од французиве. Лично мене ми се допаѓа униформата.

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 NRB23mp

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 WExkeSS

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty4/12/2013, 17:02

Navistina ubavo.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 18 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 18 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 28 ... 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: