ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Балистика

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty27/5/2012, 23:53

Ај некако постави го Кочов да видиме, би ти бил благодарен! ziveli
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty28/5/2012, 00:09

Браво,одлично,би било уште подобро доколку се најде и на македонски јазек некоја ваква книга... jupii jupii jupii
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty28/5/2012, 01:41

Kocov, ili barem napisigo imeto na avtorot i imeto na knigata pa da ja kupime ako ja ima po knizarite
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty28/5/2012, 21:15

vaka beowolw prvata kniga se vika внатрешна балистика од наши автори и не му знам името оти не ги имав фотокопирано
првите страни од книгата, истите автори имаа и втор дел кој се вика надоворешна балискитка двете книги ги имаа во
библотеката во битола, исто така е добро да ја побараш и книгата барути и експолозиви од јован маринкович од 1959 и
таа книга ја имаа во библотекта во битола иако е таков насловот таа книга е стрикно за балистика, исто така кога ке бараш
во библолета побараја книгата Балистика таа книга е од ЈНА и таму се во два дела и внатрешната и надворешната балистика,
и тие се многу подобри од нашието изданије. Побарај во библотека ако не ке ми кажиш ке ти дадам јас овие книги да си ги фотокопираш или да
ги скенираш и да ги ставиш тука, само пазетет се од МВР оти страшна работа е оваа. ПОЗДРАВ
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty28/5/2012, 21:16

јас да ви кажам кога ги видов тие пресметките во балистиката коста ми се крена и оставив све хах
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty28/5/2012, 22:27

Ај деновиве ќе појдам да се запишам во библиотеката.....
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty3/6/2012, 22:02

Дали ги најде книгите беоволв
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty4/6/2012, 22:14

Ne pojdov, ne deka nemav vreme od nemukaet, ama ke pojdam.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty23/6/2012, 17:29

Ми се чини дека ова ќе ве интересира.
Прилично обемна и интересна студија за разликите помеѓу 5.56 NATO и .223 Remington.
http://www.luckygunner.com/labs/5-56-vs-223/
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБалистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty2/7/2012, 17:13

Секоја чест FROGFOOT за скеновите. Балистиката е една од моите најмногу почитувани теми на форумов и општо кога се работи за оружје. Посебно треба да се научат веселбарите и свадбарите кои пукаат во населено место без да размислат каде ќе заврши зрното. Затоа и има многу повредени од залутани куршуми највеќе во Тетовскиот и Скопскиот крај.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Балистика - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Балистика   Балистика - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Балистика
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: