ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Артилериски орудија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next
АвторПорака
Зоран

avatar

Број на мислења : 3750

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   8/12/2013, 12:01

Frogfoot напиша:
На тема...

П.С Можно е да е член на форумов чим го интересира ова.. lol! 

Ako dobro pomnam ova beshe vo kontekst VMRO-SDSM prepukuvanja.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 883

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   7/1/2014, 00:32

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3750

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   7/1/2014, 12:53

РИС напиша:
Г-6 155ММ ТОПХАУБИЦА
http://hr.wikipedia.org/wiki/G6_Rhino
https://www.youtube.com/watch?v=xDw97V61lLg
КРАБ -155ММ
http://hr.wikipedia.org/wiki/AHS_Krab
https://www.youtube.com/watch?v=UgDEOHOqklo

Чедата на Гехард Булл/
И нашата НОРА е бастард на тој татако.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 883

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   7/1/2014, 18:05

Нашата Нора ? ........макетариве да не имаат некоја макета направено ? Very Happy ziveli 
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3750

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   7/1/2014, 21:49

РИС напиша:
Нашата Нора ? ........макетариве да не имаат некоја макета направено ? Very Happy ziveli 
E ovoj starec na netov shto pameti da znaete.
Vo toj proekt uchestvuvashe i Makedonija so pari znanenje i rezervni delovi .
Ventilite se praveni vo MZT,
A da imashe i maketi.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 883

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   7/1/2014, 22:49

Знам другар дека носталгијата те влече кон Нора , нарочито кон самоодната верзија , сепак Африканката ми делува поконпактна ,маневарски подобра а можеби и поевтина .
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3750

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   7/1/2014, 22:58

РИС напиша:
Знам другар дека носталгијата те влече кон Нора , нарочито кон самоодната верзија , сепак Африканката ми делува поконпактна ,маневарски подобра а можеби и поевтина .

Дениел е светска фирма со солени цени.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 883

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   7/1/2014, 23:09

Убаво напиша -светска фирма а за соленото па и лебот кога се меси ако не му ставиш сол некако е блуткав не се јаде . Шегата настрана останувам на тоа дека Африканката е со подобри карактеристики од самоодната Нора .
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8530

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   24/1/2014, 12:56


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 883

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   26/1/2014, 13:49

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски орудија
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: