ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Артилериски орудија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty2/8/2013, 13:35

Артилериски орудија - Page 6 9101248884_8d8b44163a9ajwi

Артилериски орудија - Page 6 9099017321_e4eb00db31q7jlu
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty2/8/2013, 13:47

Одлични слики, него..овие од нашите беа така? Smile 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty2/8/2013, 13:51

Да, оние што се на супер тајна локација, толку тајна... што дури ни АРМ не знае кај се.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty2/8/2013, 14:17

Да бе овие беа Хитлер 44 на повлекување што ги остај,куатиот крст уште не е тргнат...scratch 
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty7/8/2013, 02:00

Артилериски орудија - Page 6 935898_10151469553901362_1463334028_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty16/8/2013, 10:46

Артилериски орудија - Page 6 W6Gk7CW

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty6/10/2013, 13:51

Артилериски орудија - Page 6 3C9cK7c

Американска М1 240mm хаубица на Тајванската армија.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty7/10/2013, 18:34

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty12/10/2013, 21:23


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty15/10/2013, 16:0180.000$ комад. affraid 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Артилериски орудија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски орудија
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: