ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Артилериски орудија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
АвторПорака
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty11/6/2013, 22:00

Срби ? Ова НОРА-та ли е или ?

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty11/6/2013, 23:12

Legija91 напиша:
Срби ? Ова НОРА-та ли е или ?

НОРА М-84 152мм
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty12/6/2013, 14:18

Артилериски орудија - Page 5 296121_10151383321021362_1079251043_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty16/6/2013, 17:28


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty21/6/2013, 01:30

Артилериски орудија - Page 5 1016498_213733538775898_42576519_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty30/6/2013, 00:39

Да не претерале малку со цифриве...?

Артилериски орудија - Page 5 159270_59673937_Fotografija0335
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty30/6/2013, 09:09

I toa u-ha-haaaa...dodushe za nekoi raboti samo....za nekoi se navedeni i realni vrednosti...ali kade shto preterale - preterale bajagi i toa....Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty3/7/2013, 14:16

Артилериски орудија - Page 5 1005265_523662527681331_1493094064_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty20/7/2013, 15:45

Артилериски орудија - Page 5 1005445_620065271361623_1510820119_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty20/7/2013, 17:53

Артилериски орудија - Page 5 Attachment
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Артилериски орудија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски орудија
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 16Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: