ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Артилериски орудија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty24/4/2013, 22:54

Да, ама крајот е од 2001 јас колку што знам...еве го монголоидот...

https://www.facebook.com/samidin.xhezairi има војувано и на Косово и во Радуша.. колку што знам со РПГ го има гаѓано југото на полицијата во заседата од која за среќа никој не загина, два пати со РПГ го погодил, еднаш во предното тркало, и кога пробале да го изгазат нагло изгубиле контрола и ги гаѓал од позади, среќа само ги спасила.

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty24/4/2013, 22:55

Дефинитивно монтажа. Мислам дека "целта" кај што падна гранатата е од 2001-ва.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty25/4/2013, 13:30

Генерал напиша:
Frogfoot напиша:


Видеово од 2001 е или од Косово? некако ми се чини дека 152мм повеќе беља ке направеше..ова да не е од 2001 со БсТ гаѓано? (на крајот на видеото)

Ова е комбинирано видео. Не може да се тврди со сигурност дека станува збор за иста ситуација. За снимката со хаубицата знам дека ја има и во еден документарец.

Станува збор за 152 мм ‘‘НОРА‘‘ топ, ние такво у арсенал неаме, овоа е од арсенал на Југославија 1999 и е комбинирано ..
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty25/4/2013, 13:32

[img]Артилериски орудија - Page 3 18784091459bce164706 [/img]

Ако може да ми каже некој за шо ММ станува збор, знам само дека е руско..
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty25/4/2013, 13:54

Првото е 406мм "Конденсатор 2П" (объект 273) хаубица, второто (твое десно) е самоодна 420мм минофрлачка 2Б1 "Ока".
И двете се само прототипови кој немаат влезено во сериско производство.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty25/4/2013, 14:22

Замисли ко ќе рокне ова што прави еј... Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty25/4/2013, 15:23

Да си зееме по 2-3 да си играеме низ двор .. jupii
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty25/4/2013, 15:24

Мал ни е дворот. Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty25/4/2013, 15:49

Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty6/5/2013, 13:13

Артилериски орудија - Page 3 2s5_giatsint-S
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Артилериски орудија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски орудија
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 16Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: