ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Артилериски орудија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Артилериски орудија - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 16 Empty29/5/2017, 12:26

ESN напиша:
Значи не сме единствени шо користиме такви чуда од WW2 Laughing

Ихаааа... уште многу држави ја користат, од НАТО членките покрај Литванија ја користи и Канада, во нешто поинаква модифицирана верзија со подолга цевка (С3).
САД, Норвешка и редица други, ја користат во церемонијална улога за плотуни и сл.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Артилериски орудија - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 16 Empty29/5/2017, 18:57

C3 ја направија нешто совршенство.Така да би рекол дека тоа е сосема нов и друг топ

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Артилериски орудија - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 16 Empty9/9/2017, 16:22


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Артилериски орудија - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 16 Empty2/1/2018, 14:47

Артилериски орудија - Page 16 YcrZSyD
Артилериски орудија - Page 16 Ms98Bxi
Артилериски орудија - Page 16 IEthBF8
Артилериски орудија - Page 16 0ezcIzq
Артилериски орудија - Page 16 Cduj2zI

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Артилериски орудија - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 16 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски орудија
Вратете се на почетокот 
Страна 16 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: