ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Артилериски орудија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1013

Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty23/2/2016, 15:54

На времето наместо да молиме за донација на М-30 ИЛИ М1А1 , требаше да се најдат пари и да се купи едно 70 парчиња од овие Д-30 плус едно 20на самоодни Гвоздики .Додуша и тие се застарени ама за наши прилики добри се .
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинАртилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty23/2/2016, 22:29

m-r.niceguy напиша:
ШТО?!? affraid  Електромагнетен топ сме имале! Shocked  Shocked  Shocked
Абе да не има Тито направено база на месечината а јас да не знам?  Very Happy

Не, ама наводно ги правел ракетите што ги однеле Американците таму.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty19/4/2016, 21:52

NAMICA Индиско противоклопно орудие
http://aermech.in/namica-nag-missile-carrieradvanced-nag-variantanti-tank-weapon/
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty18/6/2016, 11:10

http://forcesoperations.com/mbda-decline-son-mpcv-en-version-mmp/
Добро скроени борбени куполи една ПО, другата ПВО , исто возило , иста фирма , милина за логистика . Wink
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty1/9/2016, 19:32

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty27/9/2016, 17:27

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty23/2/2017, 13:45

Не е баш артилериско

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty26/5/2017, 15:04

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty28/5/2017, 23:00

Артилериски орудија - Page 15 Se4Dwrh

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty29/5/2017, 02:18

Значи не сме единствени шо користиме такви чуда од WW2 Laughing

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Артилериски орудија - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 15 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски орудија
Вратете се на почетокот 
Страна 15 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: