ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Артилериски орудија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty29/4/2015, 17:31

Грмат Литванскиве М101-ци. Би било убаво и ние нашите да ги спариме со самоодни М109-ки да речеме. Twisted Evil

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty29/4/2015, 17:34

Интересна е Канадскава верзија на М101 со подолга цевка, С3.

Артилериски орудија - Page 13 HOsZt2n


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty29/4/2015, 18:30

[quote="Alvar"]Интересна е Канадскава верзија на М101 со подолга цевка, С3.

Артилериски орудија - Page 13 HOsZt2n
Гарант имаа 18 км дострел.
Канганиве се топ.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty29/4/2015, 23:47

Зоки под 20 км по надолу никако не е Smile

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty4/5/2015, 00:38

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty4/5/2015, 10:54

Умно што направија големи вложувања во оваа гранка Србите, истото им се врати десеткратно.
Ние нашите наменски капацитети ги баталивме, за сметка на извозот на пиперки, кромид и патлиџан... додека северниве комшии извезуваат оружје и муниција во цел свет и печалат стотици милиони евра годишно.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty14/6/2015, 02:13

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty19/6/2015, 19:09Од другата страна на цевката Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty19/6/2015, 20:23

Летаат шрапнели у пм.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty19/6/2015, 20:25

Јакоооо Twisted Evil

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Артилериски орудија - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски орудија
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: