ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Артилериски орудија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty24/1/2013, 19:55

Ние лоше...
Вратете се на почетокот Go down
gladiator_17Број на мислења : 35

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty3/2/2013, 12:27

jas kolku sto znam, nie nemame nisto od 155mm, navistina zalno Sad
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty3/2/2013, 12:33

gladiator_17 напиша:
jas kolku sto znam, nie nemame nisto od 155mm, navistina zalno Sad

Немаме 155 .
Вратете се на почетокот Go down
Mrshajnoski

Mrshajnoski

Број на мислења : 238

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty3/2/2013, 20:42

Зоран напиша:
gladiator_17 напиша:
jas kolku sto znam, nie nemame nisto od 155mm, navistina zalno Sad

Немаме 155 .
Нити ќе имаме во догледно време Sad
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty28/2/2013, 19:12

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty28/3/2013, 17:08

Артилериски орудија - Page 2 Yars_mk
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty30/3/2013, 23:52

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty3/4/2013, 18:45

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty24/4/2013, 11:27Видеово од 2001 е или од Косово? некако ми се чини дека 152мм повеќе беља ке направеше..ова да не е од 2001 со БсТ гаѓано? (на крајот на видеото)
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty24/4/2013, 22:51

Frogfoot напиша:


Видеово од 2001 е или од Косово? некако ми се чини дека 152мм повеќе беља ке направеше..ова да не е од 2001 со БсТ гаѓано? (на крајот на видеото)

Ова е комбинирано видео. Не може да се тврди со сигурност дека станува збор за иста ситуација. За снимката со хаубицата знам дека ја има и во еден документарец.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Артилериски орудија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски орудија   Артилериски орудија - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски орудија
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 16Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: