ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   9/9/2016, 22:00

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   21/11/2016, 00:51

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   28/12/2016, 20:59

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   28/12/2016, 21:03

Сигурно чини колку 20 руски или кинески РПГ-а. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   5/1/2017, 21:32

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   15/2/2017, 18:07

Light Anti Tank Weapons to be Manufactured in Poland? New Generation of the LAW System
http://www.defence24.com/545735,light-anti-tank-weapons-to-be-manufactured-in-poland-new-generation-of-the-law-system
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   15/2/2017, 19:12

Апропо веста за Еурокомпозит... нели досега можеа независно да продолжат со производството на М-80 Зоља, сами да ги прават и лансерите и проектилите? Ако тоа беше преголем залак, еве, нека откупат лиценца од некој поголем производител како што тоа го направиле Пољациве.

Или пак нека се преорјентираат на производство на муниција за лесно пешадиско оружје. Денес има ОГРОМЕН недостаток на муниција во САД поради константната побарувачка на пред се цивилниот пазар, убеден сум дека СЕ што ќе произведат може да го пласираат таму, муниција иде ко алва денес. ППУ и Игман-Коњиц работат во 3 смени за да ги исполнат нарачките. Цк, немаме ќефало за овакви работи, само патлиџани, пиперки и вино ќе извезуваме.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   15/2/2017, 23:06

Не знам какви „ракетни капацитети“ имаме,или дали воопшто ги имаме,кај нас се правеа контењерите вајда од композитни материоали,проектилот го произведуваа србите,како за Зоља-та така и за Оса-та,штета што „пропадна“ Стршлен-от

Но изгледа србите покажаа дека не им требаме околу овие и слични проекти,според мене тоа го покажаа со Бумбар-от,иако се уште не им е во произвотство.Не знам дали денес извезуваат од овие системи,и ако ги извезуваат дали им се нови или од магацини,но би требало да се здружиме околу овие или слични нови проекти

Додуша нашиве армии вајда ги имаат истиве во завидни количини во магацин,па побарувачка од домашните е слаба
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   4/4/2017, 19:34

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   20/4/2017, 23:58

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: