ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9464

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Сре 10 Јун - 19:55

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9464

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Пет 17 Jул - 10:51

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7940

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Саб 26 Сеп - 15:19


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 817

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Вто 29 Сеп - 15:02

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7940

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Вто 1 Дек - 15:37


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9464

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Нед 27 Мар - 20:14

Интересно
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5798

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Пон 28 Мар - 21:45

Преамбициозно Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Вто 29 Мар - 8:25

Имаат многу вакви проекти, огромни безпилотни хелихоптери што работат на соларна, последно имаше роботи на гасеници како тие за ракување со бомби, ама еден куп камуфлирани во поле со сличен механизам на овој прават заседа на десетици тенкови. Се прашувам дали има нешто позади ова. Кога станува збор за Русија не би ме чудело Cool
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7940

ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Вто 29 Мар - 10:56

Ова не се официјални развојни програми на руската одбрамбена индустрија.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Вто 29 Мар - 14:09

Alvar напиша:
Ова не се официјални развојни програми на руската одбрамбена индустрија.

Се кладам во две школски Зољи дека тие не ги ни има во јавност. Барем тие што би ги сметале за интересни Cool
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: