ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми   Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми - Page 21 EmptyНед 20 Мај - 9:01

leopard напиша:
Исто како кај нас пред да се укине редовен воен рок, Неможеш да се вработиш во државна администрација, ако не си служел воен рок.

Па како иначе ќе вработеа 50 илјади рамковни? Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми   Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми - Page 21 EmptyНед 20 Мај - 9:52

Уште по прајслес од тоа е, она си седиш дома а земаш плата. А толку елементарни непогоди ја погодија државава во меѓувреме.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми   Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми - Page 21 EmptyНед 20 Мај - 9:57

Тоа башка.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми   Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми - Page 21 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дозвола за поседување на оружје - Закон, процедура и критериуми
Вратете се на почетокот 
Страна 21 of 21Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: