ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 51 ... 98, 99, 100  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty4/2/2015, 17:26

Да, негова е
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Пиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty4/2/2015, 18:05

MISFIT напиша:
Вчера сабајлето на Камник пукав со Глок(искрено немам појма кој беше ама 9мм) и CZ-75 SP-01. Прво пукав со чешкиот, да ти е мерак да го држиш во рака, кочница од двете страни што ми одговара, само не очекував дека неможе да се закочи ако нема куршум во цевката. Глокот некако повеќе клоцаше со секој куршум и повеќе ми забегуваа куршумите со него. Го пробав и CZ Cadet како и да се вика со 22-ката, ама не е тоа тоа, подобор ќе пукам 10 9мм него 30 22-ки. Метата беше обичната на 15м и ништо посебно не беа погодоците, сепак ми е првпат. Нека каже некој дали вреди да се проба Сиг следен пат или да си продолжам со ЧЗ?

П.С. Дали е дозволено неиспукан куршум да земам со мене? За чаура знам дека не е проблем...

{sto municija pukashe.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty4/2/2015, 18:10

9mm и .22lr

9ка чаура земав
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Пиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty4/2/2015, 18:50

MISFIT напиша:
9mm и .22lr

9ка чаура земав

Од кое производствое муницијата што ја испука.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty4/2/2015, 19:02

Sumbro Luger 9mm пишува од доле
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty4/2/2015, 19:29

Momak od Gjorce напиша:
JKD напиша:
Пиштоли и револвери - Page 99 10168167_10205745995832993_6848738061572845224_n

Твоја е сликава?

Јас сликав момак,на камник Smile

MISFIT за почеток ти е боље 22лр да се научиш,џабе што си земал 9ка кога те клоцала премногу,и јас кога пукав со 9ка клоцаше,што погодоци извади ? мене првото пукање со глокот само 1 куршум заврши во кецот,другите сите беа во 7-8-9.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty4/2/2015, 19:39

Не ме клоцаше многу, туку осетив дека Глокот клоцаше повеќе од ЧЗ, веројатно дека е полесен. Инаку секаде имам погодоци дека пукав со двете раце и двете очи, барав што ми е најдобро. Левата рака ми е значително по стабилна од десната(најверојатно од што сум држел пиштоли на дијаболи со лева како мал), ама со десното око имам подобар вид, што значи на крај краева изгледа ќе треба да се прилагодам да пукам со десна...

П.С. Почнав со лева рака/око и исто така нешто 7/8/9, после тоа екпериментирав, а со 22ката успеав и 2 десетки да погодам
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty5/2/2015, 11:38

Сега баш пробав на пластичен пиштол, со двете отворени очи, кога ќе го кренам пиштолот/исправам рацете и кога ќе нацентрирам, забележувам дека десното око ми е во линија со нишанот, доказ дека тоа ми е доминантно. Баш сакам да пробам следен пат со двете очи отворени да пукам, ако се фокусирам не би требало да има некоја разлика во резултатите...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty5/2/2015, 13:39

Нов начин за онеспособување на криминалци во САД...

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty5/2/2015, 13:41

MISFIT напиша:
Сега баш пробав на пластичен пиштол, со двете отворени очи, кога ќе го кренам пиштолот/исправам рацете и кога ќе нацентрирам, забележувам дека десното око ми е во линија со нишанот, доказ дека тоа ми е доминантно. Баш сакам да пробам следен пат со двете очи отворени да пукам, ако се фокусирам не би требало да има некоја разлика во резултатите...

Нема ништо да направиш со двете очи отворени...

https://www.youtube.com/results?search_query=aiming+a+pistol

Само неколку клика те делат од решението... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 99 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 99 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 51 ... 98, 99, 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: