ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty20/1/2015, 16:42

Уште една, ме бендиса 10-кава. Smile

Пиштоли и револвери - Page 98 Pbua0sh

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty21/1/2015, 01:17

Колку пари е лепотанов во САД или Европа?
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty21/1/2015, 11:33

Сите цени на СИГ пиштолите ги има во спецификации

Почна ли Shot Show 2015?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty21/1/2015, 16:36

Frogfoot напиша:
Колку пари е лепотанов во САД или Европа?

Сеуште нема цена SIG-ов, но веројатно ќе биде над 1000-ка, со оглед дека истиот модел во .45 чини 1.099$.
http://shop.sigsauerguns.com/Handguns/P220-Series/Sig-Sauer-P220-Match-Stainless-Elite-45.html

Инаку SHOT Show официјално се отвори вчера, додека завчера беше ден за медиуми каде можат да се пробаат новитетите на стрелиште.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty21/1/2015, 18:35


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty23/1/2015, 20:20

Пиштоли и револвери - Page 98 10168167_10205745995832993_6848738061572845224_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty29/1/2015, 17:23

Пиштоли и револвери - Page 98 GFu3ULl

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty3/2/2015, 22:54

Пиштоли и револвери - Page 98 S4uzXuw

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty4/2/2015, 17:11

Вчера сабајлето на Камник пукав со Глок(искрено немам појма кој беше ама 9мм) и CZ-75 SP-01. Прво пукав со чешкиот, да ти е мерак да го држиш во рака, кочница од двете страни што ми одговара, само не очекував дека неможе да се закочи ако нема куршум во цевката. Глокот некако повеќе клоцаше со секој куршум и повеќе ми забегуваа куршумите со него. Го пробав и CZ Cadet како и да се вика со 22-ката, ама не е тоа тоа, подобор ќе пукам 10 9мм него 30 22-ки. Метата беше обичната на 15м и ништо посебно не беа погодоците, сепак ми е првпат. Нека каже некој дали вреди да се проба Сиг следен пат или да си продолжам со ЧЗ?

П.С. Дали е дозволено неиспукан куршум да земам со мене? За чаура знам дека не е проблем...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Пиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty4/2/2015, 17:23

JKD напиша:
Пиштоли и револвери - Page 98 10168167_10205745995832993_6848738061572845224_n

Твоја е сликава?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 98 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 98 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: