ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 96, 97, 98, 99, 100  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Пиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty6/1/2015, 13:18

MISFIT напиша:
А во спротивно?
Ке се зачлениш/Ако си полнолетен во што не се сомневам.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty6/1/2015, 13:42

Извини не те сфатив, што добивам ако се зачленам? Или задолжително е тоа?
Инаку овој роденден ќе ми биде 18, би ме пуштиле недела дена пред да наполнам или морам да чекам?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Пиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty6/1/2015, 13:56

MISFIT напиша:
Извини не те сфатив, што добивам ако се зачленам? Или задолжително е тоа?
Инаку овој роденден ќе ми биде 18, би ме пуштиле недела дена пред да наполнам или морам да чекам?

Искрено незнам. Но пропис е пропис.
Ке се држат до датум како слеп за стап.
Има време се е пред тебе.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty6/1/2015, 17:11

Марче јас идев кога имав 17 така да нема да ти прават проблем,битно е да имаш лична карта.Ако немаш,со пасош можеш.Јас пукав(м) само со 22лр пошто е најефтина,другиве се скапички пошто сум не наситен,кога идам пукам по цело пакетче од таа муниција.Мети најдобро е округла за прецизност да вежбаш мада од прва ќе ти биде многу тешко,јас тек после 3 одења научив да центрирам со нишаните и да знам каде пукам.Мада и многу повеќе мерак прави силуетата на човек,последен пат во таква пукав.40 денари е силуета 20 денари обична.150 влез,другото зависи од калибарот и бројот на куршуми.Само со пиштол може,мислам дека ако имаш своја пушка можеш да пукаш на отвореното стрелиште ама тоа е само мое мислење,не значи дека е точно.

И јас сум ЗА да идеме,да собереме пари само за муниција и кој е во добро расположение да земе пиштолот или пиштолите зависи.По можност некој што има глок Very Happy од мене е едно кутивче.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty6/1/2015, 18:01

Јас ке одам со вујко ми за некој ден, наместо поклон ќе ми плати таму се што треба... А колку пари е 22LR гледам по интернет сите американци го бараат дека е најевтин ама тешко се наоѓал дека одма се распродава...
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty6/1/2015, 18:09

6 денари е куршум.9ката е 25 денари,што пак е најефтино во споредба со оние по продавници,пошто била најлоша таа марка на калибар што ја имаат на Камник.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty6/1/2015, 19:05

А кои пиштоли се со тој калибар?
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty6/1/2015, 19:46

CZ 75
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty20/1/2015, 10:57

Пиштоли и револвери - Page 97 5KH8b6v
Пиштоли и револвери - Page 97 6e13Kde

Тазе од SHOT Show, SIG P-220 Elite во 10mm. Звер! Twisted Evil

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty20/1/2015, 16:04

Овие не се нормални од СИГ какви перверзии од пиштоли прават. Не сакам да сум субјективен ама...стварно се вонсериски.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 97 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 97 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 96, 97, 98, 99, 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: