ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 49 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Next
АвторПорака
risteski.goce@yahoo.comБрој на мислења : 21

Пиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty4/1/2015, 16:47

4 generacija 850 eur 3 generacija ne celi 700 eur
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty5/1/2015, 00:59


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Пиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty5/1/2015, 14:29

Alvar напиша:

Пробано ( Бате Алвар) али може и до мене е не ми напрао кеиф.

Бате Лео праиме реприза :????
Алвар ако падне дил те каниме итебе кој има најмалце круга чисти оружја ( ОК).

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty5/1/2015, 15:33

Зоран напиша:
Бате Лео праиме реприза :????
Алвар ако падне дил те каниме и тебе кој има најмалце круга чисти оружја (ОК).

Може, така нека биде. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Пиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty5/1/2015, 16:05

Alvar напиша:
Зоран напиша:
Бате Лео праиме реприза :????
Алвар ако падне дил те каниме и тебе кој има најмалце круга чисти оружја (ОК).

Може, така нека биде. Smile

@LEO ti si na poteg.
I podmladokot te ceka za trening so P.A.P.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty5/1/2015, 20:25

Ај чим спомнавте стрелиште, јас се договорив да одам за некоја недела за роденден, препорачајте модел калибар какви мети, се што може да ми помогне...
Јас очекувам да се задржам на 9мм и најверојатно ЧЗ-75 ако ми се засвиѓа, ама сакам и други некои на пробам. И како што разбрав само пиштоли имало за изнајмување така?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Пиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty5/1/2015, 23:10

MISFIT напиша:
Ај чим спомнавте стрелиште, јас се договорив да одам за некоја недела за роденден, препорачајте модел калибар какви мети, се што може да ми помогне...
Јас очекувам да се задржам на 9мм и најверојатно ЧЗ-75 ако ми се засвиѓа, ама сакам и други некои на пробам. И како што разбрав само пиштоли имало за изнајмување така?

Ако си зачленет да.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty6/1/2015, 12:09

А во спротивно?
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Пиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty6/1/2015, 12:58

Може кога сакате.Не е фер кој е задњи да чисти глок-се чисти со 2 крпчиња,ТТ да чисти е тоа е веќе нешто.Чичо Зоки,спреми се ти уште од сега за чистење.Само муниција е проблем.Микеи на стрелиште имаат само Побједа Горажде,а таква не ставам веќе во пиштол(освен за недај боже)едвај го оправив после неа.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Пиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty6/1/2015, 13:17

leopard напиша:
Може кога сакате.Не е фер кој е задњи да чисти глок-се чисти со 2 крпчиња,ТТ да чисти е тоа е веќе нешто.Чичо Зоки,спреми се ти уште од сега за чистење.Само муниција е проблем.Микеи на стрелиште имаат само Побједа Горажде,а таква не ставам веќе во пиштол(освен за недај боже)едвај го оправив после неа.

Од ГТЦ ке купиме АМО ок . Од чистење не бегам А за ПАП е лесно успут те поздрави““ малиот““ другар Марко сети се на поговорката бпље на манастир да ветиш него на дете.
Ме капна прашуваајки.

Такада еве ако сте слободно за празниците пари не жалам.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 96 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 96 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 49 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: