ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 53 ... 100  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty19/4/2012, 10:57

Генерал напиша:
Дадов 850 евра во Dimanco. А ако пресметаме мислам дека е добра одлука бидејќи не се купува секој ден туку на долг рок, па така на 20 години нема да ми изгледа многу.

Честитки за набавката, одличен избор.
Штета што цениве кај нас се нереално високи... особено кога ќе ги споредиме со оние во САД.
Glock 17 Gen4 во САД чини од 550 до 600 долари, или во "наши" пари од 420 до 460 евра т.е упола поевтино од кај нас. Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty19/4/2012, 12:41

Благодарам Алвар. И јас ги следев цените и правев споредби. Едно време си реков да земам да се качам на авион и ем ќе прошетам им ќе си купам пиштол за истите пари, ама пусти закони... Инаку во Србија истиот модел е 750 евра silent

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty19/4/2012, 12:52

Знаете колку е П229 во САД или пак Германија и Швајцарија? Во Микеи кошташе околу 1100 евра кога го зедов.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty19/4/2012, 16:37

Frogfoot напиша:
Знаете колку е П229 во САД или пак Германија и Швајцарија? Во Микеи кошташе околу 1100 евра кога го зедов.
Браво за изборот. aplauz Во Швајцарија и Германија незнам колку се ама во Америка п229 се околу 1000 долари....значи и таму држат цена.Кога го купе?Јас лани кога купував пиштол без заинтересиран и за СИГ п226 ама немаше нигде, а иначе цената на 226ките мислам дека беше, дури имале, околу 1250-1300 евра.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty19/4/2012, 16:44

beowulf напиша:
Frogfoot напиша:
Знаете колку е П229 во САД или пак Германија и Швајцарија? Во Микеи кошташе околу 1100 евра кога го зедов.
Браво за изборот. aplauz Во Швајцарија и Германија незнам колку се ама во Америка п229 се околу 1000 долари....значи и таму држат цена.Кога го купе?Јас лани кога купував пиштол без заинтересиран и за СИГ п226 ама немаше нигде, а иначе цената на 226ките мислам дека беше, дури имале, околу 1250-1300 евра.

Братче, јас сум Алекс, за секој случај да ти кажам да не помшеаш дека сум некој трет, истите слики ги поставив и на МАФ Razz
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty19/4/2012, 16:55

Аха значи два профили си држиш, ах Алекс, Алекс. lol!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty29/4/2012, 16:34

Пиштоли и револвери - Page 6 NuL9y

Пиштоли и револвери - Page 6 V5x1q

Wink
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty29/4/2012, 16:51

И еден од моите лични фаворити. STI Tactical 5.0 (освен на првата слика). Twisted Evil
Кралството Данска купи 180 парчиња од истиве за нивните Jægerkorpset.

Пиштоли и револвери - Page 6 RoiYW

Пиштоли и револвери - Page 6 HvLsP

Пиштоли и револвери - Page 6 KpEmf

Пиштоли и револвери - Page 6 X27Sl
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty29/4/2012, 16:54

Овој твојот е...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty29/4/2012, 16:56

Аха, прошол покрај мене. Нисмо те срече друже. Very Happy
Истиов кошта од 2000 до 2500 долари, во зависност од опциите.
http://www.stiguns.com/the-sti-tactical-5-0/
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 53 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: