ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52 ... 100  Next
АвторПорака
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty18/4/2012, 23:24

Русите тоа го викаат 'македонско пукање'. Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty18/4/2012, 23:28

beowulf напиша:
Русите тоа го викаат 'македонско пукање'. Twisted Evil

Хаха. Е ова не сум го знаел. А дали некој знае нешто повеќе за ова. Кога, каде, како настанало. Некои детали.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty18/4/2012, 23:28

Mi se chini ima mala zabuna....

Kolku jas znam - ne samo kaj Rusite, tuku opshto vo svetot....toa e narecheno "Makedonska trojka"....atentatski model koga vrz potencijalnata edinechna cel se strela od 3 razlichni pozicii.....ushte na vremeto - okvalifikuvan od strana na svetskata kriminologija - kako eden od najopasnite (radi negovata visoka efektivnost) - atentatski modeli na dejstvo.....
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty18/4/2012, 23:31

Zvanichno, INTERPOL - go usvojuva tokmu ovoj naziv za ovoj atentatski model - ushte pri samoto negovo formiranje (vo organizaciona smisla) vo 1923-ta godina...odnosno odkoga INTERPOL e formiran oficijalno na 7-mi Septemvri 1923-ta, zvanichno go upotrebuva ovoj naziv na svetsko nivo - za slichno izvedeni atentati....
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty18/4/2012, 23:34

Фала Ико за дообјаснувањето. Very Happy Јас онака имав нешто згора-преку прочитано, незнаев дека ова 'македонска тројка' e worldwide прифатено. Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty18/4/2012, 23:36

Генерале, лани во Скопје имаше оргиназирано турнир во пукање со два пиштоли(и то тетејци).Ево ти прилика ако сакаш да се испробаш во таа дисциплина.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty18/4/2012, 23:40

beowulf напиша:
Генерале, лани во Скопје имаше оргиназирано турнир во пукање со два пиштоли(и то тетејци).Ево ти прилика ако сакаш да се испробаш во таа дисциплина.

Грешка сме се разбрале. Не сум јас гангстерски тип кој сака да пука со два пиштоли. Мислев на двојна стрелба од еден пиштол. Врзување на два крушуми. Се разбравме сега? lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty18/4/2012, 23:50

Аха дабл-тап......епа тогаш генерале кога веќе маваш двојки, само куршум си поблиску до профи mozambique shot 2+1(вo мета нормално). :<3:
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty19/4/2012, 00:18

beowulf напиша:
Аха дабл-тап......епа тогаш генерале кога веќе маваш двојки, само куршум си поблиску до профи mozambique shot 2+1(вo мета нормално). :<3:

И мозамбик ми е познато. 2 во гради еден во глава.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty19/4/2012, 00:30

Two in the chest, one in the head! Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 100Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: