ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 52 ... 100  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 21:59

aplauz
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 22:11

Dobar....neli?!? Twisted Evil

Kakvi tamu "pishtolchinja", kakvi "kuburi", kakvi bakrachi.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 22:12

Кај ке удри трева не расти повеќе! lol!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 22:14

Pa normalno djeco...zashto pobogu "pakjum-pakjum"....koga fino lepo mozhe "ra-ta-ta-ta-ta-ta-ta-tira!"..... Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 22:51

Уште да беше дозволено автоматско оружје за цивили и можевме да правиме муабет. Јас ќе си се држам до Глокот Smile

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 23:03

Mnogu ste miroljubivi i skromni.... Twisted Evil


A za istoto shto go pisha druzhe....tokmu i zatoa, makar samo i oficijalno..."Calico" M-950 - e zvanichno registriran na Amerikanskiot pazar...kako "polu-avtomatski pishtol"....koj mozhe sosema normalno i legalno da se nabavi, odnosno kupi - samo dokolku poseduvash validna dozvola za poseduvanje i/ili nosenje na lichno ogneno vooruzhuvanje.... Wink


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 23:08

Iko напиша:
Mnogu ste miroljubivi i skromni.... Twisted Evil


A za istoto shto go pisha druzhe....tokmu i zatoa, makar samo i oficijalno..."Calico" M-950 - e zvanichno registriran na Amerikanskiot pazar...kako "polu-avtomatski pishtol"....koj mozhe sosema normalno i legalno da se nabavi, odnosno kupi - samo dokolku poseduvash validna dozvola za poseduvanje i/ili nosenje na lichno ogneno vooruzhuvanje.... Wink


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Некој си игра со законот. lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 23:11

Pa sea.... Laughing


E aj priznaj deka i tebe ne ti go pravi "merakot"?!? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 23:16

Iko напиша:
Pa sea.... Laughing


E aj priznaj deka i tebe ne ti go pravi "merakot"?!? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Автоматското оружје ми прави мерак, ама во форма на Автомат или Пушка. Инаку мене душата ми се полни со двојна стрелба со пиштол. Мислам дека знаеш за што станува збор.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty18/4/2012, 23:21

Ahh....stara dobra "Sayeret Matkal" shkola.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Poshtuem..... aplauz aplauz aplauz

ziveli
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 100Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 52 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: