ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   10/10/2012, 15:33

Па во принцип нема Sako во овој калибар, ова е модификација на француски Stopson.
Така да вистината е некаде 50/50. Има TRG во 12.7... но не е производ на Финците.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   15/6/2014, 20:20

Нешто за на десктоп.


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   15/6/2014, 23:43

Јако!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   10/12/2014, 17:29
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   12/12/2014, 15:58


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   6/1/2015, 23:26


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   23/6/2016, 18:01_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   10/8/2016, 14:21


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   

Вратете се на почетокот Go down
 
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: