ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty10/10/2012, 15:33

Па во принцип нема Sako во овој калибар, ова е модификација на француски Stopson.
Така да вистината е некаде 50/50. Има TRG во 12.7... но не е производ на Финците.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty15/6/2014, 20:20

Нешто за на десктоп.

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 UcAhq4R

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty15/6/2014, 23:43

Јако!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty10/12/2014, 17:29

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 XsL3Xyv
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 1gcBMbx
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 ZxrbGTm

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty12/12/2014, 15:58

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 WzOxm4R
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 FrRCpmS
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 2kLDVvw
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 CsqhbKu
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 RR6Jw5I

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty6/1/2015, 23:26

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 F14fj4a

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty23/6/2016, 18:01

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 NxkIL0k
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 RvkB0ZA

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty10/8/2016, 14:21

SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 WmaLv98

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42   SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42 - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
SAKO- TRG 21/41, TRG 22/42
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: