ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 01:24

Од Accuracy International се купени 580 парчиња, и тоа за 6900£ комад. Целиот дил со нив тежи 4 милиони фунти.
Онаа сума од 11 милиони е за целиот систем кој вклучува S&B 5-25x56 оптика, ноќен нишан/оптика со адаптер, ногарки, придушувач и други стварчици.
Сумата од 23.000£ ја најдов на повеќе места, но доколку се набавени 580 парчиња за вкупно 11 милиони, цената излегува нешто помалку од 19.000£/1.
Претпоставувам дека најголемиот дел од цената отпаѓа токму на оптиката.. и тоа на онаа за ноќно дејство. Schmidt & Bender PM II 5-25x56 чини околу 3.500$.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 01:32

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 KgbG0

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 I6sCb

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 LBklh

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 MCbuG

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Xwshb

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 PNXTO

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 YpbwY

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 22qNl

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 RqpsF
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 01:40

Доколку мислите дека AI-во е скапо, можеби ќе ве интересира цената на една М110. Wink
US Army склучи договор со Knight Armament за испорака на 803 парчиња по цена од 9 милиони долари. Што ќе му дојде 11.200$ по комад. Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 12:36

Ух каква е акјураси-во... Twisted Evil , за AI има застапник во Македонија?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 12:59

Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 21:10

Alvar напиша:
Има, Micei International.
http://www.micei.com.mk/
http://www.accuracyinternational.com/agents_distributors.php#industry_1

Токму така. Само што е за безедносните служби. Glava v zid

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 22:33

Alvar напиша:
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 KgbG0

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 LBklh

Ау како сум се издриблал кога ја видов бојава тутунско кесе си велам е се опаметиле и во АРМ па мавнаа Акјураси.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 22:52

Да, бојава е апла АРМ. Но тука завршува секоја сличност со нас. Very Happy
А штата... баш би иделе добро со новите Дифендери. Wink
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 23:08

Alvar напиша:
Да, бојава е апла АРМ. Но тука завршува секоја сличност со нас. Very Happy
А штата... баш би иделе добро со новите Дифендери. Wink

Како би иделе Како Алва.
добро бе М.О.
Отворете жиро сметка од џепарлак ке се откажеме ама се ке ви дадеме само неколку со ваква боја , ве молам
Макар пред изборно.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty23/4/2012, 23:34

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 VFANv

Новата AI AX во Полскиот арсенал.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 16Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: