ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty21/4/2012, 15:56

Beo, би било добро ако знаеш да напишеш за тие кликови, мил-дот и сл. во темата за балистика, ако е за таму, или во нова.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty21/4/2012, 17:50

Frogfoot напиша:
Beo, би било добро ако знаеш да напишеш за тие кликови, мил-дот и сл. во темата за балистика, ако е за таму, или во нова.
Абе брат и јас само се кандисувам да отворам неколку нови теми во подфорумот за пешадиско оружје ама никако да ги отворам.....една мрза ме има фатено......ама ќе биди. Wink
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty21/4/2012, 18:04

beowulf напиша:
Frogfoot напиша:
Beo, би било добро ако знаеш да напишеш за тие кликови, мил-дот и сл. во темата за балистика, ако е за таму, или во нова.
Абе брат и јас само се кандисувам да отворам неколку нови теми во подфорумот за пешадиско оружје ама никако да ги отворам.....една мрза ме има фатено......ама ќе биди. Wink

Не чекај долго.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty22/4/2012, 00:14

beowulf напиша:
Frogfoot напиша:
Beo, би било добро ако знаеш да напишеш за тие кликови, мил-дот и сл. во темата за балистика, ако е за таму, или во нова.
Абе брат и јас само се кандисувам да отворам неколку нови теми во подфорумот за пешадиско оружје ама никако да ги отворам.....една мрза ме има фатено......ама ќе биди. Wink

Мрза је пролазно стање , така да кога ќе имаш ќеф отвори теми какви сакаш и за што сакаш. Дискусија нема да недостига ич! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty22/4/2012, 16:53Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty22/4/2012, 18:51

Не можеш да не се вљубиш, пушкава плени.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty22/4/2012, 18:59

Не верувам дека талибанците го делат твоето мислење Зоки. Wink
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty22/4/2012, 22:39

Alvar напиша:
Спикерот споменува сума од 23000 фунти за пушка. Shocked Ова сигурно е некоја дебела новинарска глупост.Со каква и опрема да иди пушката ова е дааалеку од реална цена.Не можам да најдам, Алвар дали можеш да 'ископаш' колку пушки купиле британците за тие 11.000.000 фунти, па да видиме дали стварно една пушка е 23000 фунти?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty22/4/2012, 22:53

2300 Фунти би била разумна цена.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty22/4/2012, 22:56

Зоран напиша:
2300 Фунти би била разумна цена.
2300 да, ама 23000 премногу е.Ај ќе почекаме Алвар да најди цени па ќе видиме.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 16Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: