ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next
АвторПорака
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty18/4/2012, 17:17

Алвар, гледаш TOP SHOT?Јас ги имам изгледано првите три сезони, а од четвртата сезона ги имам изгледано до петттата епизода.Интересно реално шоу.Со истиот водител Колби Доналдсон има и нов серијал-TOP GUNS.Од овој серијал ја имам изгледано само првата епизода.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty18/4/2012, 17:20

Чат пат ако налетам на некое вакво видео/линк на нет.
Овој линк го најдов на facebook, бидејќи сум friend на Accurracy International страната. Smile


Последната промена е направена од Alvar на 18/4/2012, 17:23. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty18/4/2012, 17:21

Патем, како ги гледаш епизодиве... ги има на torrent или на YouTube?
Larry Vickers има онлајн емисија... али солено наплаќа за да ја гледаш, 100$ по сезона.

______________________
Si vis pacem, para bellum


Последната промена е направена од Alvar на 18/4/2012, 17:24. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty18/4/2012, 17:24

На торент ги има.Јас ги вадам преку kat.ph.Напиши top shot s01e01.....до top shot s01e10.....top shot s02eo1........итн
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty18/4/2012, 18:24

Има ли некој некое текст че за ПАРКЕР -ХАЛЕ.
велат првата снајперка која брка работа на 800 метри.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty18/4/2012, 23:41

Зоран напиша:
Има ли некој некое текст че за ПАРКЕР -ХАЛЕ.
велат првата снајперка која брка работа на 800 метри.
Баш првата, не би рекол.Уште за време на првата и втората светска војна стандардните формациски пушки кои пружале надстандардна прецизност биле опремени со оптички нишани и им се давале на врвните стрелци......ваљда и овие рокале на таа далечина.ПАркер хале снајперките дојдоја многу покасно, а во тоа време сепак конкуренцијата не беше слаба.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty21/4/2012, 02:21

Германската G22 во 300WM.

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 SMN8A

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 0DwTG

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 SMgli
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty21/4/2012, 02:29

AI AWM L115A3 во 338LM.

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 LDMg5

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 FCm1a

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 ETRP0

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 HzhpK

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 E8Nlh

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 QHy9M

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 AQ2Ob

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Beiin

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 BJ8ix

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 LnWtW
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty21/4/2012, 14:11

aplauz aplauz aplauz
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty21/4/2012, 14:52

Alvar напиша:
AI AWM L115A3 во 338LM.

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 AQ2Ob
Човекот на кундакот си запишал колку "клика" му требаат да корегира по вертикала за од 100 до 1700м. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 16Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: