ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty15/4/2012, 18:01

beowulf напиша:
Alvar напиша:
Новата Accuracy International AX во 7.62х51 (308 Winchester).

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Tiy9r
Она шините не можам да ги смислам.

И јас не сум некој фан.
Еве ја по мене една од најдобрите (и една од естетски "најчистите") снајперски пушки на сите времиња.
http://mcmillanusa.com/mcmillan-rifles-commemorative-rifle-m40a1.php

Се работи за лимитирана количина на произведени комеморативни парчиња... затоа и цената од $8,541.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty15/4/2012, 18:16

Е ајде де. Која би била практичната примена на Пикатини шините на снајперска пушка??

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty15/4/2012, 18:20

Па освен за прикачување ногарки и ласерски нишан... не гледам друга примена. Но за тоа не е потребно еден куп алуминиум, може да се постигне истиот ефект со неколку мали шини кои би се прицврстиле на постоечкиот кундак.
Нешто кое го има како опција на постарите верзии на AW/AWM.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty15/4/2012, 18:25

Alvar напиша:
Па освен за прикачување ногарки и ласерски нишан... не гледам друга примена. Но за тоа не е потребно еден куп алуминиум, може да се постигне истиот ефект со неколку мали шини кои би се прицврстиле на постоечкиот кундак.
Нешто кое го има како опција на постарите верзии на AW/AWM.

Прашањето ми беше повеќе иронично. А се разбира дека се потребни ама не во толкава мера како на овој модел

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty15/4/2012, 18:48

Alvar напиша:
beowulf напиша:
Alvar напиша:
Новата Accuracy International AX во 7.62х51 (308 Winchester).

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Tiy9r
Она шините не можам да ги смислам.

И јас не сум некој фан.
Еве ја по мене една од најдобрите (и една од естетски "најчистите") снајперски пушки на сите времиња.
http://mcmillanusa.com/mcmillan-rifles-commemorative-rifle-m40a1.php

Се работи за лимитирана количина на произведени комеморативни парчиња... затоа и цената од $8,541.
Е оваа ме бендисува. Smile Впрочем и се штом е Мекмилан е врв.Затоа и се солени.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty15/4/2012, 23:39

Која е разликата помеѓу М40А1,А2,А3,А4... ? Smile

Инаку, навистина една чиста класика, права ѕверка! afro
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty15/4/2012, 23:50

Воглавно се работи за промена на кундакот, кој по правило го испорачува McMillan. Во последните две верзии има промена и во оптиката, т.е од Unertl преминаа на Schmidt & Bender, последната А5 сега користи рамка а има интегрирано и пикатини шина како и Surefire компензатор.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty16/4/2012, 00:00

Фала братче... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty16/4/2012, 00:02

Од првата...

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 YYOqB

До последната верзија...

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 JFT01

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 CFnB3

Но да не бегаме од темава. Wink
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty18/4/2012, 17:10

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW ) - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 16Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: