ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next
АвторПорака
Зоран

avatar

Број на мислења : 3717

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   12/1/2014, 21:34

Море какв десктоп , ја сакам да легне на масите на стадионот на АРМ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   12/1/2014, 21:43

Море каква АРМ, сакам дома на маса да ја имам.  Very Happy

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   12/1/2014, 21:45

Шега на страна, AI најавија на нивниот fb профил дека спремаат нешто ново на годинешниот Shot Show кој почнува за некој ден.
Ај баш да видиме со што кубура ќе излезат. Smile 

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3717

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   12/1/2014, 21:54

Alvar напиша:
Шега на страна, AI најавија на нивниот fb профил дека спремаат нешто ново на годинешниот Shot Show кој почнува за некој ден.
Ај баш да видиме со што кубура ќе излезат. Smile 
Ваљда танџара , малихера ( кубур ке вади г-дин Глокк)

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   29/1/2014, 22:06

Новата AI AT, која е замена за AE и AW.
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   31/1/2014, 19:26


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   26/2/2014, 12:03


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3717

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   26/2/2014, 19:44

Перверзија. Страшна е.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   26/2/2014, 21:28

Изворната AI Arctic Warfare која први ја усвоија шведите.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8370

ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   25/3/2014, 13:38


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )   

Вратете се на почетокот Go down
 
Accuracy International Arctic Warfare ( AIAW )
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: