ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   22/11/2014, 16:29

Брод?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   22/11/2014, 16:50

Брод. Cool

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   22/12/2014, 21:37


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   10/6/2015, 22:29


Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   9/3/2016, 14:28

http://sc-ghillie.pl

Полска компанија со интересна понуда на ghillie камуфлажа (под offer).

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   14/3/2016, 17:58


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   15/3/2016, 18:54

Интересно... колку кошта има инфо?
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   15/3/2016, 20:50

Пред подолго време имав гледано нешто како презентација за слична наметка. Стварно интересно. Во движење не е толку тешко да го приметиш, но ако е скриен, пример снајперист во лежечка положба, блиску до невозможно, се разбира зависи од околината, ама снајперист би знаел каде да се скрие Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   15/3/2016, 21:11

SIG напиша:
Интересно... колку кошта има инфо?

Нема инфо околу цена, израелска е компанијата.
http://www.fibrotex-tech.com/

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   30/4/2016, 11:17Тенк камуфлиран да изгледа како камион Cool
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   

Вратете се на почетокот Go down
 
Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Инженерија-
Отиди до: