ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   11/6/2013, 23:07

Камелеон...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   2/7/2013, 13:35

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1326

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   2/7/2013, 17:43

На секоја добра камуфлажа, и кај снајперистите, секогаш обувките се гледаат..

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   2/7/2013, 18:36

Добра забелешка!Smile 
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2335

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   2/7/2013, 19:19

Обувките се прикриваат со ставот кој се зазема. Ако е во клечечки став се покриваат со Џилито. Во лежечки став тие доаѓаат од спротивната страна т.е целото тело ги прикрива и повторно не е проблем.

И да не заборавам. Во најголем дел суштината на камуфлажата е во разбивање на силутетата.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1326

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   2/7/2013, 21:17

Сакав да кажам дека не обрнуваат многу внимание на тоа, клечејки хмм да не се познаваат , ама повекето снајперисти се легнати и можат да се забележат .. треба и на тоа да обрнат малку внимание Smile

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2335

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   2/7/2013, 21:21

Legija91 напиша:
Сакав да кажам дека не обрнуваат многу внимание на тоа, клечејки  хмм да не се познаваат , ама  повекето снајперисти се легнати и  можат да се забележат .. треба и на тоа да обрнат малку внимание Smile

Па ти ја објаснив и таа ситуација. Кога е во лежечки став обувките се од спротивната страна. Снајперистот е свртен со главата кон целта а не со нозете.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1326

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   2/7/2013, 22:06

Те сфатив, туку пример од кула, или од хеликоптер, ако има некоја патрола што може да го забележи, ако ме сфакаш ти мене ..

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   10/7/2013, 23:25

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   18/7/2013, 14:28Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување   

Вратете се на почетокот Go down
 
Техники и опрема за камуфлирање, сокривање и обманување
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Инженерија-
Отиди до: