ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-24 Hind

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty31/5/2014, 23:22

Mil Mi-24 Hind - Page 10 1

Mil Mi-24 Hind - Page 10 4

Mil Mi-24 Hind - Page 10 6

Mil Mi-24 Hind - Page 10 8

Mil Mi-24 Hind - Page 10 11
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty1/6/2014, 16:00

Нашите имаат само ненаведувани ракети ?
Како што знам така стигнале од Украина.
Можно ли е да се нарача уште вооружување за нив, пошто има можност да се закачи како и на првата слика како што се гледа со ракети, или пак повеќе ненаведувани ракети да се стават ?


______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty1/6/2014, 16:56

Ти Легија уште би купувал старо железо од Украина . Ново другар , ново МИ-35/28/171 , WZ-9/10/19 . Wink 
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty1/6/2014, 17:01

Имаат и нашите 9K114 Shturm,само што не можат да се испукуваат од модернизираната верзија на Ми-24,Ми-24 Александар,поради тоа што е извадена нишанската справа за наведуваните ракети Штурм.Впрочем оваа модернизација не е до крај завршена.Но беше најаведо дека ке бидат инсталирани израелски ракети Spike.

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty1/6/2014, 23:25

Тоа ме интересираше.
Инаку рис, и тата би сине , ал нема се лова  Very Happy 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Iceman

Iceman

Број на мислења : 17

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty10/11/2014, 21:13

Штета што нема планови АРМ за надградба на нашите Ми-24 поточно за модернизирање во Ми-35 или пак уште подобро да се заменат за Ми-28 Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty10/11/2014, 22:27

Ни теорецки ни практично не е изводливо Ми-24 да се модернизира во Ми-35,зашто Ми-35 е сосема нов и друг хеликоптер,башка тоа ние веќе имаме развиено програма за модернизирање на нашите Ми-24 заедно со израелски Елбит системи,под името Ми-24 Александар...
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty10/11/2014, 23:32

Да , да имаме програма која трае 1,2,3,........11,12на години , по еден годишно да модернизираа досега програмата трбаше да биде завршена и да имаме 8 АЛЕКСАНДРА. Arrow
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty11/11/2014, 00:27

РИС напиша:
Да , да имаме програма која трае 1,2,3,........11,12на години , по еден годишно да модернизираа досега програмата трбаше да биде завршена и да имаме 8 АЛЕКСАНДРА. Arrow

Првиот договор беше за 6 хеликоптера 2 Ми-24 и 4 Ми-8/17,последниот Ми-8 беше годинава модернизиран,вајда во некој подобри денови ке се модернизираат повеќе борбени хеликоптери,сега за сега треба да се пратат на ремот,поради потрошените ресурски,а и програмот Ми-24 Александар треба да добие и ракети за ПО борба но сега за сега јок...
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty11/11/2014, 10:04

Мислам дека приказната за нашите МИ-24 пред десетина години трбаше да почне и да заврши со одбир на 4 воздухоплови и нивно праќање во Русија на сеопфатен генерален ремонт со мала модернизација во насока на употреба на специјалните сили односно полкот за специјални дејства за антитерористичко и антигерилско дејствување . Паралелно со таа работа трбаше да им мачкаме очи на САД со барање и купување на 8 модернизирани КОБРИ . Wink
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 10 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-24 Hind
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: