ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-24 Hind

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyПон 30 Дек - 23:57

Страва фотка!
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyПон 20 Јан - 17:09

Mil Mi-24 Hind - Page 9 1528481_654500697925798_532474119_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyПон 20 Јан - 17:26

Momak od Gjorce напиша:
Mil Mi-24 Hind - Page 9 55547578

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Md2

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Md3v

Каква работа вршат овие ракети на последнава слика,тие што ги фрла како пламен,незнам како да ти објаснам..имам видено дека и кај нас во 2001 фрлаа нашите такви,но не сфаќам која е користа.?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyПон 20 Јан - 19:26

Тоа се НРЗ (ненаведувани ракетни зрна) од различен калибар...

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Voron034
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyПон 20 Јан - 22:43

Ако мислиш на пламените топки тоа се мамци за ПВО ракети.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyПон 20 Јан - 23:26

Генерал напиша:
Ако мислиш на пламените топки тоа се мамци за ПВО ракети.

да на тие мислев...фала на објаснувањето Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyПет 18 Апр - 13:18

Нов не отпакуван

Mil Mi-24 Hind - Page 9 10257924_664409520280822_1755003496842214646_n
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyПет 18 Апр - 15:49

Каде , Петровец ? Laughing 
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyПет 18 Апр - 16:17

Тука у близина +/- илјада двеилјади километри
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 EmptyЧет 1 Мај - 18:22

Mil Mi-24 Hind - Page 9 5495749_xlarge

Mil Mi-24 Hind - Page 9 5494646_xlarge

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-24 Hind
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: