ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-24 Hind

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty29/4/2013, 11:15

Дете го прашало војникот:
-Колку куршуми имаш во пушката?
Војникот одговорил:
-Доволно...
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty29/4/2013, 14:15

-во пушката има 20
но поважно е колку има во резерва--- ?? scratch
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty2/5/2013, 17:22

Mil Mi-24 Hind - Page 5 143473_52593063_01-01-01AVH-HIND1Mil Mi-24 Hind - Page 5 143473_52593063_01-01-01AVH-HIND3
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty3/5/2013, 02:53

пољаци над Авганистан, aplauz пољациве се закон ги искористуваат леталава до максимум секоја чест,и се им е на ниво и исправно, aplauz а колку време имаат хеликоптери во Авганистан и во кој број,негде читав дека се околу 11 Ми-24 и не се сеќавам за колку Ми-8-ки пишуваше ??
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty3/5/2013, 11:57

Јас незнам во кој реони летаат, ама со Ми-24 во Авганистан не би одел...
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty3/5/2013, 14:11

Goran Apostoloski напиша:
пољаци над Авганистан, aplauz пољациве се закон ги искористуваат леталава до максимум секоја чест,и се им е на ниво и исправно, aplauz а колку време имаат хеликоптери во Авганистан и во кој број,негде читав дека се околу 11 Ми-24 и не се сеќавам за колку Ми-8-ки пишуваше ??

Mil Mi-24 Hind - Page 5 800px-Krzesiny_97RB

Еве ти ја камуфлажата на ми-8-ките на Полска, инаку според википедија имаат 10 ми-8-ки Razz

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty6/5/2013, 13:15

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Photo10

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Photo12

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Photo20

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Photo20

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Photo38

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Photo41

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Photo42
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty6/5/2013, 16:16

Ептен се скоцкани чешкиве.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty6/5/2013, 18:53

Сеуште не се повлечени? Нели најавуваа дека ќе ги повлечат.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty6/5/2013, 19:41

Нека ни ги дадат нам jupii

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-24 Hind
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: