ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-24 Hind

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty17/7/2015, 18:20

Имаме Wink
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty17/7/2015, 19:22

Да имаме , немодернизиран , полумодернизиран и не до крај модернизиран . Wink
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty2/11/2015, 18:21

Вратете се на почетокот Go down
debarska

debarska

Број на мислења : 83

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty2/11/2015, 20:00

ми 24 е високо респектиран хелихоптер и во нато
еден од нашите пилоти на аеромитинг ми кажа дека во разговор со некои колеги од германија кои вршеле презентација на хелихоптерот тигар бил запрашан на шо лета кога им рекол дека ми 24 пројавиле големо почитување
страшен е само незнам овие модернизираните александдар дали имаат  наведувани ракети и јасмин незнам додека ми 24В има штурм

имавме 12
10 v
2 mi 24 k
модернизираја мислам 4 а оперативни останаја 8
сега како е
штета
кога не ги плаќат о џеб
Вратете се на почетокот Go down
debarska

debarska

Број на мислења : 83

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty2/11/2015, 20:44

Mil Mi-24 Hind - Page 12 R8dp4k

evego ace lepotan
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty24/12/2015, 15:34

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty1/1/2016, 15:08

Mil Mi-24 Hind - Page 12 MqGk963
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty11/5/2016, 16:32

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty19/9/2017, 14:14

Полска понуда за модернизација

Mil Mi-24 Hind - Page 12 UGa2DUx

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Fccbc1b38019c542c6d90464b3562f0b

Mil Mi-24 Hind - Page 12 3c81385f6e79732df38ced117b6122d5
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty5/11/2017, 23:23

KRENULI SU U LOV NA TENKOVE Ovako je Vojska Republike Srpske oborila hrvatski helikopter Mi 24!
http://www.ekspres.net/drustvo/krenuli-su-u-lov-na-tenkove-ovako-je-vojska-republike-srpske-oborila-hrvatski-helikopter-mi-24

Mil Mi-24 Hind - Page 12 Epf3zDA
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-24 Hind
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: