ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-24 Hind

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty10/10/2012, 13:07

Еве едно видео кое може ќе ви користи ако попушти вниманието на пилотите па наидете на празен Ми-24 lol!


______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty10/10/2012, 14:38

Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty13/10/2012, 10:47

Сечат коска

Mil Mi-24 Hind - Page 2 143473_tmb_75004142_01-01-01From%20Airforce%20dayMil Mi-24 Hind - Page 2 143473_tmb_75004142_01-01-01From%20Airforce%20day1
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty15/10/2012, 20:45

А да си ги пратиме кај браката вака да ни ги пицнат

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty15/10/2012, 21:14

Некое инфо повеќе околу модернизацијава имаш,и околу типов на ракетава...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty15/10/2012, 21:27

Momak od Gjorce напиша:
Некое инфо повеќе околу модернизацијава имаш,и околу типов на ракетава...
за жал бос сум

ја најдов на руски сајт

паралај .народ .ру
Вратете се на почетокот Go down
ljubisaБрој на мислења : 6

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty25/10/2012, 20:21

filip555 напиша:


Mil Mi-24 Hind - Page 2 Mil-Mi-24-DIA

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Mi24sh

Mil Mi-24 Hind - Page 2 222_1

[img][/img]
ovaj hilihopetr e mnogu poubav i pojak od americkite
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty25/10/2012, 23:27

ljubisa напиша:

ovaj hilihopetr e mnogu poubav i pojak od americkite

Како на пример...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty6/11/2012, 00:42

Зоран напиша:

за жал бос сум

ја најдов на руски сајт

паралај .народ .ру

Овој горе не е обичен Крокодил туку Mi-24G Superhind,што значи дека е јако и убисвено копиле можеби е и по опремен од нашите,а би требало да биде на Азербејџан...што значи дека ракетата е од Украинско потекло произведена во Ukrainian Luch а типот на ракета е Baryer-V...а да има дострел до 7,5км,и пенетрира низ 800мм челик... Smile

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Jztk04

Mil Mi-24 Hind - Page 2 676blog1317385747
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty13/11/2012, 12:31

Mil Mi-24 Hind - Page 2 55547578

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Md2

Mil Mi-24 Hind - Page 2 Md3v
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-24 Hind   Mil Mi-24 Hind - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-24 Hind
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: