ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Рачни сигнали

Go down 
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Рачни сигнали Empty
ПишувањеПредмет: Рачни сигнали   Рачни сигнали Empty31/3/2012, 18:28

Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Рачни сигнали Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни сигнали   Рачни сигнали Empty1/4/2012, 15:59

Frogfoot напиша:
Стандардни рачни сигнали за операции во блиска борба (Close Range Engagement)

Интересна тема. Има и други ама за жал не знам како да ги споделам scratch

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Рачни сигнали Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни сигнали   Рачни сигнали Empty1/4/2012, 16:30

Како мислиш незнаеш како? Smile Или се слики, или се веб-страница?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Рачни сигнали Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни сигнали   Рачни сигнали Empty1/4/2012, 22:07

Frogfoot напиша:
Како мислиш незнаеш како? Smile Или се слики, или се веб-страница?

Ги знам од пракса. Е сега. Прво морам да ги направам во електронска верзија, а не знам како Smile

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Рачни сигнали Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни сигнали   Рачни сигнали Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Рачни сигнали
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: