ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty19/4/2013, 12:52

Hivemind напиша:
Alvar напиша:
MBDA MEADS

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 JaUvr

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 JeJbD

Мала исправка за МЕАДС бидејќи не е Повеќецевен ракетен лансер туку ПВО со АБМ можност МЕАДС = Medium Extended Air Defense System.

Да, моја грешка, погрешна тема. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty19/4/2013, 14:17

Алвар, на МАФ се зезавме порано или стварно имавме можност за набавка на ПзХ-2000?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty19/4/2013, 14:57

Се зезавме секако. Не можеме ни резервна гасеница за PzH2000 да земеме, а камоли цел систем. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Hivemind

Hivemind

Број на мислења : 52

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty19/4/2013, 15:12

Alvar напиша:
Се зезавме секако. Не можеме ни резервна гасеница за PzH2000 да земеме, а камоли цел систем. Smile

ОК Smile

Ама со 350 милиона ќе направевме солидбна армија како копнена војска може еве со М-84/95 или пак планираниот од србија М84АС беше десигнацијата кој го има истовремено и ЕРА и НЕРА оклоп.

СА-8,ХАВК, УАВ па да видам кој ќе шверца наркотици и оружје бидејќи секоја година ги читам извештаите за смалл арнмс и зачудува фактот што на регистрирани 6700 има нелегални околу 100 000 од кои 85% се пиштоли,пушки и снајпери додека остатокот не е снмалл армс, зарем АТ-4 или РПГ ќе биде смалл??

Скоро памтам кога откри полицијата нов бункер каде имаше експлозиви па дури и наведуваи противоклопни ракетни системи очигледно нови а не верувам некој да сака за лична заштита да купи Зоља или пак Стрршлен противтенковски од 120мм, значи ние можевме каде каде да се средиме безбедносно но тоа е веќе и прашање на алокација на ресурси но кога имаш буџет и кога евазијата е на минимум историјата ни кажува колку крв е пролеано за да бидеме денес слободни.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty19/4/2013, 15:17

Можевме многу работи, ама приоритетите за трошење пари беа други. Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty22/4/2013, 13:19


Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty22/4/2013, 17:34Го обожавам ова чудо Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty22/4/2013, 17:34Само не можам да најдам како изгледа од другата страна кога ќе се испразни Rolling Eyes Twisted Evil

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty22/4/2013, 18:18

Баш е злобно! Twisted Evil

Ама најјако ми е како одржава врска војникот на линкот кој го поставив..преку мобилен! Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty22/4/2013, 19:40

Дај најдете линк како изгледа каде паѓаат ракетите.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: