ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty4/4/2017, 19:37

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty13/4/2017, 21:29

1,5 Милиони евра за тенеќиава...

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 S8ofiBu

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 3MvkWft
Вратете се на почетокот Go down
BoyfromKavadarciБрој на мислења : 78

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: ..   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty14/4/2017, 12:47

Ако нашите Град и Пламен се ''застарени'' и ќе се тргнат од употреба , што е планот тогаш да се набави ?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty14/4/2017, 16:14

Ќе постапат по истата практика како и досега што се набавуваше кога некој систем ќе се повлече од употреба.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
BoyfromKavadarciБрој на мислења : 78

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: ..   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty15/4/2017, 15:09

Ама зошто овој систем да го повлечат не ми е јасно , да стар е но сепак тоа е еден од најдобрите системи од таков калибар , многу од државите кој го поседуваат дури и го обновуваат и ги појачуваат своите капацитети , а ние да го тргаме настрана , неможам да разберам зошто , башка и колку системи ние ќе купиме сигурно нема да набавиме 50 парчиња па да бидеме чисти од таа страна , сеа ваков Град имаме околу 10-12 , а ново што и да купиме нема да биде сигурно пак таква бројка , така да мислам дека тоа ќе биде голема грешка ако не се остави градот ..А и Стрелата сакаат да ја тргат , не ми се верува Glava v zid
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1015

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty15/4/2017, 20:18

И , ГРАДОТ и СТРЕЛИТЕ досега требаше да имаат најмалку една модернизација , ГРАДОТ требаше да биде оспособен да гаѓа цели на 40-50 километри а не 20 километри .Какви сме прво треба да купиме нешто ново па после да продаваме старо , за да не останеме без ништо зошто ни служи за тешење .
Вратете се на почетокот Go down
BoyfromKavadarciБрој на мислења : 78

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: ..   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty16/4/2017, 23:57

Да беа модернизирани до сеа ќе беше одлично и уште нешто ново да се земеше , а сеа уствари тоа што го имаме ќе го шитнеме а за ново ќе сонуваме , за жал типична работа кај нас Mad
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty7/5/2017, 14:20

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Jov_9294_1494142428

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Jov_9467_1494142431
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty12/7/2017, 00:18

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty3/11/2017, 15:33

UkrOboronProm unveils modernized BM-21 “Verba” multiple launch rocket system
http://defence-blog.com/army/ukroboronprom-unveils-modernized-bm-21-verba-multiple-launch-rocket-system.html

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: