ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty23/3/2016, 12:34

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty13/6/2016, 16:40

РМ-70 Вампир

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 2SDJixc
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty15/6/2016, 17:19

Руско е чудово?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty15/6/2016, 22:36

Оригиналот беше Чехословачки,оваа понова верзија е Чешка
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty27/9/2016, 17:31

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty6/12/2016, 15:07

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty6/2/2017, 17:35

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Nw5HKcC
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 LRv6QmH

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty20/2/2017, 12:57

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 MN0jv1y

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty23/2/2017, 13:53

Czech company offers its latest version of new rocket launcher in the Middle East
http://defence-blog.com/news/czech-company-offers-its-latest-version-of-new-rocket-launcher-in-the-middle-east.html

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 16831827_1240219932731076_1481161477024695657_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty23/2/2017, 18:34

"Вампиров" добро изгледа, башка Tatra 8х8 платформава е одлична. Twisted Evil

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: