ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинMRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty24/10/2015, 08:31

Хаха многу е јасна причината Very Happy И нашите Град имале ист ефект во 2001? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty24/10/2015, 13:59

Не е исти ефектот,овој е далеку по јак,има поширок спектар на муниција,а Град-от не беше користен 2001
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty24/10/2015, 15:09

Momak od Gjorce напиша:
Не е исти ефектот,овој е далеку по јак,има поширок спектар на муниција,а Град-от не беше користен 2001
Radusha ???

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty24/10/2015, 15:43

Јас колку што знам, е користен.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty24/10/2015, 16:26

Jas мислам само Пламен
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty24/10/2015, 16:39

Momak od Gjorce напиша:
Jas мислам само Пламен
И во книгата на Панде е опишано.
Не смеевне д акористиме БМП-2 и Т-72 .
Се плашеа дека ке ја пореметиме рамнотежата.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty24/10/2015, 17:09

Доколку била употребено комплетно една батерија на ТУЧА од 6 лансери би можеле само да предпоставиме кој би бил ефектот на теренот и приказните после тоа за впечатоците и од тие што ги испалиле ракетите , и од тие за кои биле наменети како и од насленито во најблиската околина .Пошто нема приказни ....
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty24/10/2015, 22:02

БМ 21 град нашите дечки во радуша ги користеа таму им беше огненото крштевање Twisted Evil

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty17/1/2016, 20:22

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty16/3/2016, 22:08

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 11 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: