ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Муниција - врсти, калибар и начини на обележување

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty7/9/2012, 13:01

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty26/10/2012, 18:42
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty30/10/2012, 23:50

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty31/10/2012, 00:22

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 269808_410082189059842_812672939_nМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Complete-Rifle-Ammunition-Guide-ComparisomМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Bullet_Caliber-ChartМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Bullet-Ammunition-ComparisomМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 8diff
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty3/11/2012, 20:07

Интересна equalizer линија на Doubletap ammo. Наизглед обична муниција со ХП зрно, но во чаурата има и уште една сачма со ист калибар. Колку оваа сачма во реалноста носи предност е дискутабилно.
Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 IMG_1111

Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty3/11/2012, 20:15

Детален тест и споредба на чешката панцирна муниција Libra Snail во калибар 9мм лугер во две лаборации, со зрно од 6.5 и 2.9г. Има и тест на панцирна муниција 9x17 но со зрно од 2г. Заебана муниција. Very Happy
http://gigconceptsinc.com/files/SNAIL_ENG.pdf
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty14/11/2012, 00:20

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty23/11/2012, 01:50

Бујрум сличе за десктоп. Smile

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 2EcMk

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty23/11/2012, 23:31

Alvar напиша:
Бујрум сличе за десктоп. Smile

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 2EcMk

Имаш ваква иста ама 5.56 куршуми или 7.62X39. Овие на сликава се 5.45
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty5/12/2012, 18:11

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Муниција - врсти, калибар и начини на обележување
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 20Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: