ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Македонската воено-одбранбена индустрија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   10/7/2013, 17:54

У фабриката вајда дремат партиски кепеци што не знаат да убодат вол у г*,а не да менаџираат ваква фирма,горе на видеото од телма тв,директорот Никола Лучески вели дека се чека стратегишки инфеститор да ја купел фирмата,што значи дека до тогаш ќе дремат и ќе чекаат на стара слава,место да се рекламираат и да идат на саеми,да ги види свет...

Со муницаија мрданвме од мртва точка пред неколку месеци кога ја земаа чесите во свои раце самоков,почнаа мислам дека со 9мм,но ке продолжат со поголема муниција,и експлозиви,по НАТО и ЦИП стандарди...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   11/7/2013, 19:05

„Еурокомпозит“ наскоро во хрватски раце?

Хрватската компанија „Ѓуро Ѓаковиќ“ е заинтересирана да го купи „Еурокомпозит“, а за ОХИС долго време се обидуваме да најдеме заеднички интерес со двајца инвеститори, еден од Бугарија и еден од Германија, изјави министерот за економија Ваљон Cараќини по средбата во ЗЕЛС..

- „Еурокомпозит“ од Прилеп моментално е најблиску до решение на статусот од сите четири загубари, бидејќи ситуацијата внатре е малку постабилна во однос на другите. Веќе сме многу блиску да се договориме во однос на тендерската документација и за условите кои ние ги нудиме и кои тие ги бараат. Очекувам во наредниот период да успееме да објавиме тендер кој ќе биде усогласен со неколку инвеститори со цел конечно да ги решиме прашањата кои се отворени со загубарите - изјави Сараќини.

Министерството за економија има подготвено акциски план за сите четири загубари и има средби со различни инвеститори на кои, како што рече, се разговара за сите загубари.

- За денеска немам закажано средба со инвеститор од Германија заинтересиран за ОХИС – прецизира Сараќини.
http://plusinfo.mk/vest/98997/Eurokompozit-naskoro-vo-hrvatski-race-

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   11/7/2013, 19:20

Кога не сме паметни...нека печалат други преку нас.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   11/7/2013, 19:24

Така е. За такво не не бива.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 500

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   11/7/2013, 19:25

Dokolku e vistina - neshto bash i ne sum impresioniran...ni na "ĐĐ" ne mu ide bash naj-naj zadnjive godini...ne se zalazhuvajte so proektot za licencnoto proizvodstvo na "Patria-AMV"...ushte se vo dlaboki finansiski problemi...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   11/7/2013, 19:27

Повеќе ми имаше резон да ги купи Шестан-Буш отколку ЏЏ (доколку веста е веродостојна), барем имаат слична производна програма.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 500

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   11/7/2013, 19:33

Ama ajde de...Rolling Eyes...chek, i ova dali e vistina..od tolku rekla-kazala kaj nas sive godini...Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   11/7/2013, 19:39

И мене не ми прај мерак ЏЏ,но ај да видиме како ке иде реботава...
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

avatar

Број на мислења : 765

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   11/7/2013, 22:24

Поарно некој да го купи одколку да стават катанец.
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 500

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   11/7/2013, 22:34

Da, sekako - no NE nekoj koj i samiot e maltene isto pred katanec...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонската воено-одбранбена индустрија
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 17Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: