ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Македонската воено-одбранбена индустрија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   6/3/2013, 19:10

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   6/3/2013, 19:10


Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   6/3/2013, 19:11Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   6/3/2013, 19:14

Макпетрол ТемкоВратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   9/5/2013, 19:36

Интересно интересно...Фокус 1997...сликите зе преземени он кочов...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   9/5/2013, 20:02

Дали скицата горе е „македонската пушка„ ?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   9/5/2013, 20:28

Frogfoot напиша:
Дали скицата горе е „македонската пушка„ ?

Не не ова си е ОТС 14-4,руска е...

Вратете се на почетокот Go down
beowulf

avatar

Број на мислења : 765

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   9/5/2013, 22:38

Ни трага ни глас од тој прототипот. Sad Нас не бива за пустење, за крадење, за расипништво, затоа проектот не мрднал од прототип, ако и воопшто постои. Mad
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   24/5/2013, 20:53

Нов веб...не отиде под стечај?

http://www.eurokompozit.mk/
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   24/5/2013, 21:15

http://www.eurokompozit.mk/product/rocket-launcher-rbr-120-mm-m90/

Ова нешто поново е? првпат го гледам..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонската воено-одбранбена индустрија
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 17Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: